środa, 2 maja 2012

Majówka w mieście czyli wszędzie piach

Pogoda rozpieszcza, ale co tu robić z dzieckiem, gdy nie można poza miasto się ruszyć? No co?

No do piachu go!

Na całe szczęście spółdzielnia się postarała i dowiozła przed majówką do wszystkich piaskownic na osiedlu, świeży, bielusieńki, czysty piasek. Mój Synek jest na etapie odkrywania atrakcji placu zabaw i piaskownica to dla niego istny raj.


A to wytarza się w piasku, a to sypnie sobie do oka, ewentualnie do buzi i nawet przy tym nie jęknie. Oko przetrze, język wytrze piaskowymi paluszkami i uśmiechnie się do mamy tymi ośmioma piaskowymi zębami. Mama też pisakowa oczywiście, jak do akcji wkroczyć musi, by ratować inne dzieci przed nakarmieniem piaskiem przez mojego Szkraba.

Piach jest wszędzie! W sandałkach, w pampersie, w kieszeni mamy, w uszach, we włosach, w wózku... Zostaje przywieziony oczywiście do domu, gdzie panoszy się  okropnie. Codzienne zamiatanie podłóg przynosi tyle piachu, że prywatną piaskownicę mogłabym na panelach urządzić :)))

9 komentarzy:

 1. Oj ta piasek:) mój syn też jest jego pasjonatem, ale początki z nim miał ciężkie. Konsystencja zupełnie mu nie odpowiadała.

  OdpowiedzUsuń
 2. U nas spółdzielnia zawala sprawę po całości!!
  U nas też teraz piasek jest bardzo atrakcyjny. Ostatnio Norbert pierwsze co to sypnął sobie garść piachu do buzi ....

  OdpowiedzUsuń
 3. Znamy to także :D mamy piaskownicą na ogródku i mała siedzi tam parę razy dzinnie, mamy piasek wzędzie :D

  OdpowiedzUsuń
 4. my raz posadziliśmy Emilię do piasku, od razu ręka w piachu wylądowała, a że spocona to i oblepiona została i pach do buzi ;) i żyje :)

  OdpowiedzUsuń
 5. jeszcze nie wiem co to znaczy, ale myślałam już o tym, że piasek będzie wszędzie, trochę mnie to przeraża, ale co zrobić, dziecko musi poznać świat, nacieszyć się tym co dla niego przeznaczone :)

  OdpowiedzUsuń
 6. U nasz piasek w piaskownicy taki, że strach dziecko wpuścić =/

  OdpowiedzUsuń
 7. Jakiż Synulino jest już duży!:D
  A piaskownice uwielbiamy też:D

  OdpowiedzUsuń