środa, 12 września 2012

Szczepienie kolejna odsłona...

Dziś był dzień kolejnego szczepienia mojego Synka: czwarta dawka Błonica, Tężec, Krztusiec, Hib Polio. Wciąż podchodzę do tematu szczepień z drżącym sercem. Całe szczęście, ze zadzwoniłam wcześniej do przychodni, bo kompletnie zapomniałam, że szczepienie jest płatne (szczepionka skojarzona Hexa).

A tu niespodzianka. Zamiast 160zł, jakie płaciłam za poprzednie trzy dawki, teraz wystawili rachunek na 190zł. Przecież to skandal jakiś. I tak ceny szczepionek skojarzonych są wystarczająco wygórowane, ale prawie dwie stówy to już skandal. Jestem wściekła. Na szczęście to była ostatnia Hexa.


Mały oczywiście dzielny bardzo. Co prawda ciężko mi było go na kolanach utrzymać, bo tyle ciekawych rzeczy Koniecznie -Już -Do Obejrzenia było w gabinecie, że co rusz wykręcał się na podłogę. Niezłego sprytu musiałyśmy użyć (ja i pielęgniarka) by go zaszczepić. Mały nawet nie zauważył, kiedy mu igłę wbiła, tak był zaaferowany próbą zejścia z kolan. A gdy go w końcu puściłam, stanął z miną "Kota w Butach", bo nie wiedział co się dzieje. 

Oczywiście przed szczepieniem był mierzony i ważony. Najnowsze dane:
Wiek: 16 miesięcy
Waga: 13kg
Wzrost: 92,5cm

:)))9 komentarzy:

 1. Spory chłopak :) Moja Milka ma 3,5 roku i waży 14 kg a długa jest na jakieś 98 cm ;) Ale ona praktycznie zawsze najmniejsza wśród swoich rówieśników :)

  OdpowiedzUsuń
 2. no chyba koszykarz Ci rośne :)

  OdpowiedzUsuń
 3. dzielny maluch!! brawo!!

  ps. o jej ale drogo!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Mój urządził przy szczepieniu istną awanturę :) Dobrze, że to już ostatnie. A Twój Synek nie dośc, że dzielny to jeszcze jaki duży :) Sportowiec Ci rośnie, jak nic :)
  A jak chodzi o cenę szczepienia to masakra. Ale pocieszę Cię, bo ja dostałam za dwa szczepienia (bo my jeszcze pneumokokami szczepimy) rachunek w wysokości JEDYNIE 470zł. I jak tu miec więcej dzieci, jak to cholerne szczepienie tyle kosztuje...

  OdpowiedzUsuń
 5. to prawda ceny są straszne, oni dobrze wiedzą że matka zapłaci każde pieniądze za mniejszy ból dziecka ...

  OdpowiedzUsuń
 6. :)))) super rośniecie...

  A co do szczepień , to się wkurzam na maxa!!!

  OdpowiedzUsuń
 7. ale wysoki!! wow!
  a ja myślałam, że moja E na roczek mając 83,5 to długa :)
  gdy podliczaiśmy za cały pakiet płatnych szczepionek kilka tysięcy wyszło...

  OdpowiedzUsuń
 8. weź nic nie mów z tymi cenami :( Ja mam w październiku i już mi słabo :/

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetny blog !!!! :) będę tu częstym gościem :)
  Pozdrawiam i zapraszam do siebie

  OdpowiedzUsuń