wtorek, 24 kwietnia 2012

Nie papkujemy a obiadkujemy :)


Ogłaszam Erę Papek Niemowlęcych za oficjalnie zakończoną!

Wprawdzie już od dawna eksperymentowałam i Synkowi podawałam nasze obiadki, ale gdzieś tam w głowie kołatała mi myśl, że przecież on jeszcze taki malutki i gotowałam mu oddzielne "zupki". Nie miksowałam, ale Synek miał swój obiadek, a my swój.

Jednak Mały odkrywca szybko zorientował się, że jest jedzenie i JEDZENIE! Oczywiście z talerza rodziców smakowało najlepiej. Odkąd coraz częściej smakował mojej kuchni, kręcił nosem na zupki, do tego stopnia, że musiałam go gonić z łyżką po całym mieszkaniu. Na fotelik do karmienia też zastrajkował.

Wygrał. Przez ostatnie półtora tygodnia dostawał to co my. Jadł łazanki, chlebek z masłem, szyneczkę drobiową, gotowanego kurczaka, warzywa w całym kawałku, zupkę pomidorową, żurek i wiele jeszcze innych smacznych dań.

Teraz obiad to wspaniała przygoda dla nas obojga. Synek poznaje nowe smaki, a ja poznaję Synka. Obserwuję jaką radość sprawia mu pochłanianie całej różyczki brokuła. Jak rozkoszuje się kształtem i kolorem. Jak wkłada i wyciąga z buzi, wciąga nosem, a na koniec rozsmarowuje po całej twarzy. Robi tak z niemal każdym pokarmem. Na szczęście czego nie doje ze swojego talerza dojada z mojego.

Teraz nic tylko włożyć mu łyżkę do rączki.

Uwielbiam te nasze obiadki.


7 komentarzy:

 1. Ale fajnie to opisałaś :-) U mnie młodszy syn bardzo szybko zaczął jeść to co my i jego starszy brat :-))

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajnie, ze juz nie musisz robic specjalnie dwoch obiadow - duza oszczednosc czasu i wygoda ;)
  Jestem ciekawa, kiedy Moja Mala bedzie jesc do samo, co my. Podobno do pierwszego roku zycia powinno sie dawac papki a pozniej normalne obiadki.

  OdpowiedzUsuń
 3. brawa dla mamy za odwagę, u nas młody obiadkuje z nami już od pewnego czasu, zjada inny posiłek tylko wtedy, gdy uznam że nasze jedzenie się dla niego nie nadaje

  OdpowiedzUsuń
 4. brawo! my to wszstyko mamy już za sobą.. :-p

  OdpowiedzUsuń
 5. I my mamy identycznie;-P Papom mówimy kategorycznie - nie!

  OdpowiedzUsuń
 6. im szybciej tym lepiej przestawić dziecko an "dorosłe" jedzenie.
  dla mamy wygoda, a i dziecko kosztuje nowych i lepszych smaków.

  OdpowiedzUsuń
 7. Brawo i gratulacje, my po woli wdrażamy ten plan w życie.

  OdpowiedzUsuń